Vedlejší procedury | St. Joseph Royal Regent Hotel
  • cs
  • en
  • de
  • ru

Více variant vedlejších procedur

Vedlejší procedury

Vedlejší procedury vhodně doplňují základní strukturu Vašeho léčebného plánu.

metrů čtverečních

léčebných procedur

telefonní linka

Popis a indikace vedlejších procedur

Poznámka: procedury označené hvězdičkou (*) lze provádět pouze na základě lékařského vyšetření.

Kneippova koupel

Střídáním chladových a tepelných podnětů na dolní končetiny dochází k relativnímu prokrvení, relaxaci a zklidnění. Indikace: nedokonalý krevní oběh, počínající varixy, posttraumatické stavy na dolních končetinách, vegetativní dystonie atd.

Inhalace

Pomocí ultrazvuku se vytváří aerosol, který působí na horní i dolní dýchací cesty.Účinnost závisí na velikosti aerosolových částic a účinných látkách podávaných roztoků. Indikace: Nemoci horních ( a někdy i dolních) dýchacích cest.

Skotské střiky*

Střídavý proud teplé a studené vody pod tlakem z trysky. Indikace: Posílení adaptačních mechanizmů a reaktibility organismu.

Irigace dásní

Speciálním aparátem se pod tlakem omývá a masíruje dáseň a sliznice ústní dutiny. Byly prokázány léčebné účinky na sliznice dásní a závěsný aparát zubů, kromě jiného při onemocnění paradentózou.

Suchá uhličitá koupel*

Rychlá resorpce plynu kůží i přes běžný oděv. Dochází k rozšíření kožních a později i hlubokých cév, poklesu krevního tlaku a ovlivnění nervových zakončení. Indikace: tepelné a žilní poruchy, hypertenze, některé kožní poruchy.

Skupinová léčebná tělesná výchova

Zahrnuje všeobecná kondiční cvičení a speciální cvičení zaměřená na konkrétní postižení pacientů. Indikace: poruchy hybného, nervosvalového aparátu, omezená hybnost, svalový hyper- nebo hypotonus, porucha hybných dynamických stereotypů.

Trakce*

Tzv. přístrojová trakce se vykonává pomocí speciálního zařízení, které pracuje v režimu intermitentních trakcí, když se nastavuje nejen síla tahu a trvání celé trakce, ale také dynamického tahu a klidového intervalu. Přístroje mají nastaveny speciální programy. Tahová síla působí zásadně jen na úrovni měkkých tkání pohybového systému (svaly, vazy, šlachy, kloubové pouzdra).

Parafínové zábaly na ruce

Teplota parafínu je kolem 52°C. Ruce opakovaně (3x až 5x) namočíte až po zápěstí na několik vteřin do rozehřátého parafínu. Necháte vosk okapat a ruce vložíte do mikroténového nebo igelitového sáčku, navléknete froté rukavice (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vrstva parafínu do hloubky prohřívá malé klouby rukou, ošetřuje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby, zvýší krevní oběh. Pomáhá při chorobách pohybového aparátu, revmatické artritidě, dochází k maximálnímu prokrvení periferie.

Léčebná tělesná výchova v bazénu

Tato procedura využívá snadného pohybu ve vodním prostředí, kde působí teplota vody a zároveň snadnější provádění cviků. Dochází k zlepšení cirkulace, optimalizaci dýchání , zlepšení rozsahu pohybu v pohybovým aparátu. Aktivace klienta a dobré emoční působení na psychiku. Klient je potěšen vlastní šikovností.

Oxygenoterapie

Vdechuje se vzduch obohacený na 40 – 60% kyslíkem, přiměřeně zvlhčeného, aby nevysušoval sliznice. Vzduch se inhaluje nosním katétrem nebo různými maskami. Podávání kyslíku zvyšuje kvalitu a délku života, zvyšuje toleranci fyzické zátěže, snižuje střední tlak v plicnici, zabraňuje progresivní plicní hypertenzi a rozvoji cor pulmonale (plicního srdce). Vícestupňovou oxygenoterapií se snažíme o zvýšení obsahu kyslíku v krvi, a tím o léčení některých nemocí a potíží, ke kterým dochází ve vyšším věku nebo při dlouhodobě nesprávné životosprávě.

Pneumopunktura*

Jedná se o reflexní metodu – využívá se kombinace efektu akupunktury a lokální aplikace CO2 podkožně – neboli plynových injekcí. Dochází k uvolnění bolestivých syndromů a funkčních poruch. Indikace: vyčleněná onemocnění pohybového aparátu, ischemická choroba dolních končetin atd.    

Irigace dásní*

oblíbená procedura, která je prováděna 100% vřídelní vodou, zchlazenou na příjemnou teplotu 35° C. Aplikuje se pomocí porcelánového náústku po dobu 10-15 minut. Výborná účinnost při zánětech dásní, odhalených krčcích, paradontóze a dalších onemocněních zubů a ústní dutiny.

Elektroterapie

Elektroterapie působí proti bolesti, zvýšenému nebo sníženému svalovému napětí, zvyšuje prokrvení tkání a zlepšuje jejich metabolismus. K léčbě využívá elektrickou energii různých forem, frekvencí a intenzit. Lázeňské centrum St. Joseph’s Spa nabízí několik druhů elektroterapie:

Hydrogalvan*

Elektroprocedura, při které působí na tělo stejnosměrný galvanický proud ve vodním prostředí. Indikace: chronická, degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového ústrojí, vertebrogenní syndromy, polyneuritidy, poúrazové stavy, vázoneurózy, celkově uklidňující ( syndrom neklidných nohou), onemocnění tepen, žil a lymfatických cév, ischemická choroba, onemocnění trávicího traktu, pohybového aparátu, degenerativní a zánětlivá nervová onemocnění atd.

Sonoterapie*

Léčba ultrazvukem: rozšířená léčebná procedura buď samotná, nebo v kombinaci s DD proudy:
  • Mechanické účinky: Uvolňování rozpuštěných plynů( kavitace), přeměna gelu na rozpustnější soli, mikromasáž až mechanické rozpuštění tkání (srůstů, osteotyfu, vápenatých usazenin).
  • Termické účinky: Absorbovaná ultrazvuková energie se mění v bodové světlo (až 90° C).
  • Chemické účinky: Uvolňování radikálu, vznik peroxidu, změny pH.
  • Biologické účinky: Zvýšení metabolismu, hypertermie, působí analgeticky, spasmolyticky, vazodilatačně, zvyšuje práh dráždivosti receptorů, hlavně šlachových.

Magnetoterapie*

Využívá se statické a pulzní magnetické pole. Magnetická pole obecně vyvolávají: vazodilataci, myorelaxaci, kceleraci hojení, mají analgetické, protizánětlivé, spasmolytické a pritiedémové působení.

Biolampa*

Jednoduchý, dostatečně účinný zdroj léčebného biostimulačního světla, pracující na principu polarizace světla. Biolampa generuje polarizované záření, podobně jako ozařovací lasery, ale její záření je polychromatické s odfiltrovanou chromatickou složkou. Indikace: kožní onemocnění, urychlení hojení pooperačních jizev, zmírnění bolestí páteře a kloubů, stomatologie a kosmetika.

Infralampa*

Nebo-li infračervené záření. Přirozeným zdrojem je sluneční záření. Během aplikace dochází k hloubkovému prohřátí ošetřovaného místa. Odstraňuje únavu a bolest, je vhodná při nachlazení. Efekt má jako jiná teploléčba.

Laser*

Světlo zesilované pomocí stimulované emise záření. Zařízení produkuje koherentní monochromatické záření. Laser je možno aplikovat kontinuálně nebo v pulzním režimu. Neinvazivní laser je využíván především pro efekty: biostimulační, analgetický a protizánětlivý, Dále má účinek: baktericidní, viricidní, antiedematózní a vazodilatační.

Přehled všech léčebných procedur

Stisknutím obrázku se dozvíte také o dalších léčebných procedurách, které lázeňské centrum St. Joseph’s Spa svých klientům nabízí.

Hlavní procedury

Základ lázeňské léčby a léčebného plánu

Vedlejší procedury

Doplňují základní strukturu léčebného plánu

Další procedury

Procedury nezařazené do hotelových balíčků

Wellness & Relax

Léčebně-estetické a relaxační procedury

Běžně prováděné lékařské úkony

V St. Joseph´s Spa provádíme širokou škálu lékařských úkonů, především:
5

EKG

5

Gerovital

5

Glykemie

5

Urologické vyšetření + sonografie

5

Diabetologické vyšetření

5

Endokrinologie

5

Sonografie

5

Denzitometrie a další

Který komfort vyhovuje Vám?

Pin It on Pinterest