Hlavní procedury | St. Joseph Royal Regent Hotel
  • cs
  • en
  • de
  • ru

Základ Vašeho Zdraví

Hlavní procedury

Lázeňská léčba je založena na několika hlavních procedurách.

metrů čtverečních

léčebných procedur

telefonní linka

Popis a indikace hlavních procedur

Poznámka: procedury označené hvězdičkou (*) lze provádět pouze na základě lékařského vyšetření.

Uhličitá koupel*

Její účinnost je odvozena od chemického působení CO2 na periferní oběh. Indikace: vzhledem k minimální tepelné zátěži vhodná u kardiovaskulárního onemocnění , jako je hypertenze, chronická ischemie srdeční bez známek kardiální dekompenzace, cévní choroby atd.

Slatinný obklad (Pelotherm)*

Hypertermní procedura, při které se specifické teplo peloidu zahřátého na 46 C předává tělu pacienta. Pro teplodržnost peloidu je to šetrná procedura, při které dochází k pomalému prolongovanému předávání tepla.

Perličková koupel

Lehce hypertermní koupel, hlavní působení – mikromasáž kůže a relaxace,velmi příjemná pro pacienta. Indikace: relaxační a uklidňující efekt u neuróz, nemoci pohybového aparátu atd.

Rašelinová koupel*

Hypotermní procedura. Indikace: vhodná zejména u revmatických onemocnění, při degenerativních změnách páteře a kloubů, u kožních onemocnění jako je psoriáza, akné, chronické ekzémy, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu. Kromě výše popsaných patří mezi hlavní procedury také klasická masáž pro těhotné*.

Léčebná tělesná výchova v bazénu*

Tento výkon spojuje výhody cvičení a pobytu v teplé vodě. Indikace: Relaxace, odlehčení kloubů, snadnější cvičení převážně po degenerativních onemocněních pohybové soustavy.

Individuální léčebná tělesná výchova*

Individuální léčebná tělesná výchova: Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce. Indikace: Poruchy hybného, nervosvalového aparátu, omezená hybnost, hyper- nebo hypotonus, poruchy svalové síly, porucha hybných dynamických stereotypů.

Hydroxer*

V podstatě masáž a stimulace jednotlivých bodů nacházejících se na zádech, DK a HK. Llze zapojovat jednotlivé programy, které určují místo stimulace – např. DK, celé tělo atd. proudem vody ve vodní lázni.

Reflexní masáž*

Vysoce specializovaný rehabilitační výkon prováděný odborně vyškoleným pracovníkem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Indikace: Všude, kde jsou reflexní změny na kůži, svalech a periostu a nelze je odstranit jinými rehabilitačně-fyziatrickými metodami.

Vřídelní koupel

K přípravě koupele se využívá přírodního léčivého zdroje – minerální vřídelní vody bohaté na minerální soli a humidové kyseliny, obsahuje vřídelní uhličitý plyn. Teplota koupele je do 37 °C, koupel je teplejší než teplota povrchu těla a teplo proudí do kůže. Koupel podporuje krevní oběh, uvolňuje svalstvo, podporuje látkovou výměnu.

Vortex Flow*

Teplota koupele je 34°C – 37°C, jedná se o vířivou koupel, obdobu hydroxeru, masírování není postupné, ale najednou celotělové. Dochází k zlepšení prokrvení, uvolnění, relaxaci, zlepšení funkce látkové výměny. Podporuje dobrou funkci lymfatického systému.

Klasická masáž

Obecným účinkem masáže je dráždění receptorů, podpora metabolismu,trofiky a oběhu v tkáních masírované oblasti. Přispívá ke vstřebávání otoků, výpotků a hematomů, ovlivňuje svalový tonus ve smyslu snížení i zvýšení, může rovněž porušovat tkáňové srůsty. Má reflexní účinky i malé účinky celkové. Jedná se o příjemnou metodu s výrazným psychoterapeutickým účinkem.

Podvodní masáž*

Velmi vyhledávaná, příjemná procedura, spojující účinky teplé koupele, masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí. Indikace: Onemocnění pohybového aparátu, stavy po úrazech svalů a kloubů.

Ovesná koupel

Koupel se připravuje 34°C – 37°C, z práškového ovsa a minerální vody. Koupel mírně prohřívá, relaxuje a regeneruje. Je vhodná pro děti i dospělé s velmi atopickou a suchou pokožkou. Zklidňuje podrážděnou pokožku, tiší svědění, zklidňuje alergickou dermatitidu.

Jodobromová koupel

Pro přípravu koupele se používá čistě přírodní jódobromová sůl bez přidaných barviv, vůní, emulgátorů a konzervantů. Napomáhá při poúrazových stavech pohybového ústrojí, gynekologických onemocněních, hypertenzi, revmatických onemocněních, artróze, Bechtěrevově chorobě, respiračních a kožních onemocněních.

Přehled všech léčebných procedur

Stisknutím obrázku se dozvíte také o dalších léčebných procedurách, které lázeňské centrum St. Joseph Spa svých klientům nabízí.

Hlavní procedury

Základ lázeňské léčby a léčebného plánu

Vedlejší procedury

Doplňují základní strukturu léčebného plánu

Další procedury

Procedury nezařazené do hotelových balíčků

Wellness & Relax

Léčebně-estetické a relaxační procedury

Běžně prováděné lékařské úkony

V St. Joseph´s Spa provádíme širokou škálu lékařských úkonů, především:
5

EKG

5

Gerovital

5

Glykemie

5

Urologické vyšetření + sonografie

5

Diabetologické vyšetření

5

Endokrinologie

5

Sonografie

5

Denzitometrie a další

Který komfort vyhovuje Vám?

Pin It on Pinterest