Stressless Spa Center

Další procedury

V St. Joseph´s Spa nabízíme celou řadu dalších procedur od klasických až po nejposlednější trendy lázeňské terapie.

metrů čtverečních

léčebných procedur

telefonní linka

Popis a indikace nadstandardních procedur

Tyto procedury nejsou součástí balíčků, je tedy třeba je vždy doobjednat. Kromě níže popsaných patří mezi takové další procedury následující: Therapy Master*, rázová vlna*, koupel Sv. Josefa, klasická masáž celkvá, nordic walking, kryolipolýza* a různé terapie Bodyter*.
Poznámka: procedury označené hvězdičkou (*) lze provádět pouze na základě lékařského vyšetření.

Koupel Sv. Josefa

Relaxační koupel s minerální vodou a bylinnými přísadami. Teplota koupele je 34 – 37 °C. Koupel je relaxační, prohřívací, příjemně aromatizovaná.

Lymfodrenáž*

Působí na drenáž lymfatických uzlin a cév pomocí vzduchových komor, které naplňuje kompresor z distálních do proximálních partií s nastavitelným tlakem, následně je vzduch vypuštěn a cyklus se opakuje. Indikace: žilní a lymfatické edémy, stavy postoperativní a posttraumatické, vybraná neurologická a dermatologická onemocnění, zácpa, lipedém atd.

Hydrocolon (střevní výplach)*

Minerální vodou se provádí očistný výplach tlustého střeva. Pomocí jednoduchého přístroje se opakovaně vpravuje určité množství minerální vody, event. s přísadami. Indikace: očistný výplach, úporná zácpa, některá onemocnění střev.

Reflexní masáž plosky nohy

Reflexní terapie využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch nohou a spojitosti reflexních plošek na chodidle s příslušnými orgány těla. Určuje se kombinace, intenzita a sled masáží – působí se na obě chodidla, sleduje se reakce v průběhu reflexní masáže a v období mezi ošetřeními.

Nordic Walking

běžná chůze se speciálními hůlkami. Nordic walking je velice příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý, výkonnostní sportovec i začátečník, mladý člověk i lidé v pokročilém věku. Pomocí holí jsou namáhány svaly celého těla a klouby dolních končetin jsou odlehčeny.

Therapy Master

Speciální forma individuální léčebné tělesné výchovy. Klient je sám aktivní, pracuje s váhou vlastního těla, kdy se využívá změny těžiště k zlehčení či ztížení cvičební pozice. Metodika umožňuje rovněž využívat prvky relaxace, šetrné mobilizační techniky, šetrnou dynamickou trakci, nácvik stability svalů, senzomotorické cvičení, opatrné zvětšování rozsahu pohybu, cvičení v otevřeném a uzavřeném kinetickém řetězci.

Rázová vlna

Přístroj vytváří rázové vlny, které jsou svým účinkem mnohonásobně silnější než běžný ultrazvuk. Úspěšně se používá k léčbě tenisového lokte, jiných entezopathii, dále k ošetření patní ostruhy, syndromu bolestivého ramene, zánětu Achillovy šlachy. Je vhodné několik opakování k zdárnému vyléčení.

Exilis

Exilis je unikátní zařízení vysílající řízené dávky ultrazvukových vln a termální energie do tkání. Díky kombinaci mechanických účinků vlnění a rovnoměrné excitaci molekul dosahuje Exilis výborných výsledků a právem se mu říká bezbolestná liposukce. Exilis se používá pro redukci tukových polštářů, formování těla, odstranění celulitidy a zlepšení elasticity a rejuvenaci (omlazení) pokožky.

Estetická rázová vlna

Léčba rázovou vlnou představuje nový trend v moderní estetické medicíně. Hlavní příčinou vzniku celulitidy je ztráta pružnosti podkožní pojivové tkáně. Rázová vlna podporuje resorpci vláknité zjizvené tkáně, snižuje vnitřní otoky, zvyšuje pružnost pokožky. Řeší problém celulitidy rychle a efektivně, a co je nejdůležitější – dosažený účinek přetrvává po mnoho let.

Bodyter

Je nejnovější metoda hubnutí řízená počítačem, působí jako dva samostatné přístroje – myostimulátor a termostimulační přístroj – zpevňuje svalstvo, redukuje podkožní tuk a odstraňuje celulitidu.
Terapie obsahuje 6-10 aplikací. Bodyter pomáhá efektivně odstranit přebytečné tukové zásoby, zlepšit svalový tonus a zpevnit kůži.

Kryolipolýza

Nejúčinnější bezbolestná liposukce 3. generace – trvalé odstranění tukových buněk
Metoda je založena na řízeném ochlazování tukových buněk, vedoucí ke krystalizaci lipidů. Tukové buňky dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření. Následuje pomalý zánik buněk postupným uvolňováním lipidů. Přirozená reakce těla odstraňuje tyto poškozené buňky a lipidy, které jsou propuštěny z těchto buněk. Jakmile jsou poškozené buňky odstraněny, tuková vrstva se zmenšuje. Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, protože nereaguje na ochlazení, takže nedochází k jejímu poškození.

EEG Biofeedback

EEG biofeedback je vysoce specifická metoda pro posílení žádoucí aktivace nervové soustavy, především pro trénink pozornosti a soustředění, sebeovládání a sebekázně (zklidnění impulzivity a hyperaktivity), zlepšení výkonu intelektu, zrychlení reakcí a postřehu.
Biofeedback je metoda, která Vám umožní ovládat své mozkové vlny. Jedná se o sebe-učení mozku pomocí tzv. biologické zpětné vazby. Když dostanete okamžitou, cílenou a přesnou informaci o činnosti svých mozkových vln, můžete se naučit, jak je uvést do souladu.

Jak se EEG Biofeedback provádí?

Trénink probíhá formou počítačové hry, kterou hrajete pouze silou své mysli, bez klávesnice nebo myši. Klientovi je pomocí malé elektrody snímán záznam elektrické aktivity mozku. Signál je tříděn, analyzován a převáděn na podobu počítačové hry, kterou hraje pouze svojí myšlenkovou aktivitou, bez pomoci myši či klávesnice. Řídí auto, létá stíhačkou. “Hru” ovládá jen činností svého mozku. Jinými slovy: mozek řídí sám sebe. Když narůstá aktivita mozku v žádoucím pásmu, dochází k odměňování za dobré výsledky ve hře. Tak mozek sám rozvíjí proces učení nových vhodnějších frekvencí mozkových vln. Poté, co vzrůstá aktivita v nežádoucím pásmu, úspěch ve hře mizí. Celý proces se podobá normálnímu učení a cvičení.

Mozek je nesmírně přizpůsobivý a schopný učení a může tak zlepšit i svoji vlastní činnost, pokud jsou mu poskytovány okamžité a cílené informace. Proto jsou výsledky tréninku zpravidla trvalé.

Pro koho je EEG-biofeedback vhodný?

EEG biofeedback je vhodný prakticky pro kohokoliv a nemá věkové omezení. Pro každého, kdo chce zlepšit fungování své nervové soustavy.

Cíle:

  • Naučit se maximálně využívat vrozených schopností mozku
  • Zvýšit soustředění a výkonnost
  • Zlepšit paměť, zrychlit reakce
  • Umět zvládat stres, upravit spánek

Přehled všech léčebných procedur

Stisknutím obrázku se dozvíte také o dalších léčebných procedurách, které lázeňské centrum St. Joseph’s Spa svých klientům nabízí.

Hlavní procedury

Základ lázeňské léčby a léčebného plánu

Vedlejší procedury

Doplňují základní strukturu léčebného plánu

Další procedury

Procedury nezařazené do hotelových balíčků

Wellness & Relax

Léčebně-estetické a relaxační procedury

Běžně prováděné lékařské úkony

V St. Joseph´s Spa provádíme širokou škálu lékařských úkonů, především:

5

EKG

5

Gerovital

5

Glykemie

5

Ortopedické vyšetření

5

Urologické vyšetření + sonografie

5

Diabetologické vyšetření

5

Endokrinologie

5

Sonografie

5

Denzitometrie a další

Který komfort vyhovuje Vám?

Pin It on Pinterest